Šaty na stužkovú

13.12.2010 19:39

Stužková je veľkou udalosťou pre každého maturanta. Trochu paradoxné je, že práve stužková je pre väčšinu študentov vrcholom ich študijného snaženia, i keď to by mala byť samozrejme samotná maturita, ale čo už.

 

Ako si teda nepokaziť tento nádherný deň? Zbierali ste si peniaze na neho často štyri roky, všetko si pripravovali, organizovali, vymýšľali program, pozývali učiteľov, pripravovali oznamka a na koniec si nemáte čo obliecť? Žiadny strach, nie je dôvod na paniku. Šaty na stužkovú si môžete kúpiť, požičať alebo pohľadať aj v nejakom bazáre alebo na nejaké inzercii šiat na internete.

Aké kritéria by mali spĺňať moderné šaty na stužkovú?

V prvom rade musia byť elegantné, to v každom prípade. Predsa len je to slávnosť na úrovni. Lenže často od elegancii je len krok k tradičnosti a priveľkej konzervatívnosti a to určite nechcete a ak aj chcete, radšej si to rozmyslite. Snažte sa vyniknúť, ponúknuť niečo originálne, mierne vyzývavé, ale nie príliš, lebo to zas stratí tú eleganciu. Nájdite správny pomer elegancie, vyzývavosti a originality. Potom určite medzi spolužiačkami vyniknete.