Detské šaty

Vybrať šaty pre deti býva častokrát oveľa zložitejšie ako pre samých seba. Deti sú dosť náročné, neoblečú si hocičo, nehovoriac o tom, že ich všetko tlačí, ťahá, pychá a keď je všetko v poriadku, tak ich aj tak zašpinia :)

Dievčatá sa vo výbere šiat vyžívajú. Hlavne pred prvým svätým príjmaním. Často ide skutočný význam tejto slávnosti do úzadia a pritoritou je byť najkrajšou princeznou v kostole. V tomto veku dievčatá sú predsa len konzervatívne a presviedčať ich napríklad na inú ako bielu farbu by bolo asi zbytočné. Ale pre rodičov mám jeden odkaz. Nechajte dievčatá vybrať, nech sa naozaj cítia ako princezné. Horšie však je, keď si vybrať nevedia.

 

Oblečenie pre chlapcov sa vyberá ľahšie. Pre nich samotné oblečenie nie je až tak dôležité a pokiaľ to nie je úplne zastaralé a trapné, tak nebudú mať problém s hocičím. Skôr ide o to, aby sa v tom dobre cítili. Pohľad na deti, ktoré sa počas celej slávnosti hemžia, prevracajú a škrabú po celom tele nie sú moc príjemné, hlavne ak ide o vaše deti.

Nezabúdajte, že deti rýchlo rastú, a preto je zbytočné kupovat im nové šaty. Skúste sa popýtať susedov, kamarátom a známych čo majú deti v rovnakom veku či nemajú nejaké oblečenie požičať, prípadne zájdite do požičovne šiat, ktorých je neúrekom. Ďalšou možnosťou je aj využitie inzercie šiat, ktorých nájdete dosť na internete. Zhodou okolností aj na našej stránke :)

Nechajte deti si vybrať to čo sa im páči a v čom sa budú dobre cítiť. To je to najdôležitejšie. Samozrejme dajte pozor na to, aby nezlikvidovali vás rodinný rozpočet.